Jako ojciec dwójki dzieci, dziewczynki 5 lat i chłopczyka 7 lat, które nie mogą być zwane spokojne, do odzieży dziecięcej sformułowano proste wymagania: nie brudząca się; mocna. Fason u nas odszedł na drugi plan, ponieważ piękne chińskie rzeczy «umierali» w ciągu kilku tygodni po grze w chowanego i «wojnę».

Pewnego dnia Facebook reprezentowany przez Helenę, przyniósł propozycję, by testować odzież dla dzieci ukraińskej marki handlowej "Monkey". Chętnie zgodziłem się, już bardzo chciałem zobaczyć, jak szyje ukraiński producent.

Rzeczy dostaliśmy w standardowym przejrzystym opakowaniu, a od pakietów z nowymi ubraniami musiałem odpędzić dzieci, bo te pakiety działali na dzieci jak pyton Kaa na małp. Zakładamy.

Najpierw odkryłem szorty dla chłopca. Części nogi poniżej kolana zostały pokryte, a to właśnie te miejsca, które są najbardziej uszkodzone podczas zranienia. Ciekawe rysunki i soczyste kolory byli przyjemni dla oka, ale mnie jako technika, zainteresowało co jest ze spodu, gdzie szwy. Za pomocą zszycia i wykończenia krawędzi można mówić o jakości rzeczy. Kolejny miły moment - z boku facial szwy są równoległe, a obecność paska zapewnia, że wszystkie zebrane w lesie kamienie nie będą stracone przez starszego w drodze do domu razem z szortami. Wszystkie miejsca, które są pod maksymalnym obciążeniem na spacerach, zostały starannie uszyte. To jest jeszcze jednym plusem.

Z tyłu na pasie przyszyte są etykiety wskazujący rozmiar, zasady prania i prasowania oraz etykietę z logo producenta. Szwy jak na wystawę, nie ma się do czego przyczepić.

Zdjęcie jest nieco większe. Żadna nitka nie wystaje! Potem napisałem Helenie aby wyjaśnić, czy to naprawdę ukraiński producent? Byłem bardzo zaskoczony tą gorliwością szycia odzieży dla dzieci. 

Na starszego producent wysłał jeszcze koszulę z długim rękawem, z zielonym wkładem i aplikacją jako logo marki handlowej. Jednokolorowe granatowe rękawy są plusem, ponieważ brudzą się one najszybciej, a wstawka znajduje się w miejscu, które zaplamić pod czas gry będzie trudno. A jakie są rzeczy ze spodu? Tak, wszystko w porządku, wszystkie szwy na miejscu! 

Z ubraniem dla chłopca zakończyliśmy, teraz jest czas, aby zbadać stroje młodej pani. Granatowa koszulka z ciekawym krojem rękawów i dekoracyjną falbanką z przodu. Etykiety starannie wszyte, szwy na przedniej stronie - nawet do izby wagi i ciężaru. Znowu wyostrzy mnie robak, że nie mogą być tak jakościowo uszyte rzeczy na Ukrainie. Ponownie - żadnego wątka, który wystaje, tylko starannie wykończone krawędzie detali koszulki. 

Pozostała spódnica w ciekawym stylu. Zewnętrznie nie bardzo nas zaimponowała. Wszystko starannie i mocno uszyte. Dodatkowo załączając elastyczny pas ze szczelinami, które dokładnie pasują do szerokości talii dziewczynki. 

I zdjęcie grupowe. Spódnica na młodszej wygląda świetnie. Głębokie kieszenie pozwalają zabrać do domu ze spaceru kilka kilogramów "skarbów", które z jakiegoś powodu u osób dorosłych o nazwie śmieci. Więcej niż tydzień dziewczynka nie porzucała nowych rzeczy, tak się jej podobały. 

Zima była nieco opóźniona w tym roku, dla tego nowe ubrania długo nie brudnili się. Ale pewnego dnia kolacja była burzliwa i rzeczy w końcu udały się do swojego pierwszego prania. Praliśmy ręcznie w temperaturze około 40 stopni, nieco wykręciliśmy i suszyli w łazience. Sfotografowałem rzeczy po praniu, zbadałem wszystkie z góry i do dołu i nie zobaczyłem żadnych zmian. Nie zostały wyciągnięte, pociągnięte lub zmniejszone. 

Wyniki. Dzieci są bardzo szczęśliwi, ojciec - bardzo zaskoczony jakością. Zaleca odzież dziecięcą marki handlowej "Monkey"! 

Od redakcji. Skontaktowaliśmy się z Włodzimierzem, on już miał dostać paczkę od producenta. I pyta: "To naprawdę ukraińskie? Nasze produkują takie piękno? Nie mylicie się?" Nawet po tym jak dzieci nosili ubrania, jak rzeczy zostały prane, nasz felietonista w prywatnej wiadomości zrobił inny wniosek, niż w swojej recenzji: "Jeśli zapiąć etykietę BabyGAP lub innej znanej marki, to nikt nie odróżni!" Takie reakcje zachwycają. Producentowi życzymy jak najwięcej takich reakcji od rodziców i zwiększenia ilości stałych klientów!