Jakie materiały są stosowane, jakie kolory są typowe i w jakim przedziale cenowym mieszczą się te modele? Znając odpowiedzi na te i inne pytania, można łatwo wybrać najlepsze meble.

 Jeszcze kilka wieków temu sofy były uważane za rzadkość i zdobiły salony w najbogatszych domach, należących do szlachetnych panów i arystokratów. Dziś tych mebli jest pod dostatkiem na rynku i już dawno przestały być symbolem luksusu i władzy. Z biegiem lat sofy, fotele tapicerowane wypoczynkowe bardzo się zmieniły i są dostępne w znacznie szerszej gamie rozmiarów i kształtów.

 W całej swojej historii sofy były tworzone przy użyciu różnych rodzajów drewna oraz rozmaitych dekoracyjnych tapicerek i wypełnień. Dzięki wyobraźni projektantów powstawały nowe style, z których wiele stało się później ponadczasowymi klasykami.

 Współczesny rynek oferuje ogromny wybór szkielety do mebli tapicerowanych na każdy gust i budżet: od zwykłych i niebanalnych modeli po designerskie sofy, produkowane według indywidualnych projektów. Rzeczywiście, różnorodność stylów współczesnych mebli tapicerowanych jest uderzająca. Nie pozostawi obojętnym nawet najbardziej wymagającego nabywcę.

 Obecnie można wybrać szkielety sofy i krzesła, szkilet stoły do domu w stylu empire, minimalistycznym, barokowym, gotyckim itp. Wybór nie jest ograniczony do modeli wykonanych zgodnie z jakimikolwiek cechami charakterystycznymi danego stylu. Na rynku dostępna jest szeroka gama mebli tapicerowanych, które stanowią połączenie różnych stylów.

 Tak szeroka oferta pozwala na dobranie modelu, który będzie idealnie pasował do wnętrza i stanie się jego integralną częścią. Wystarczy spojrzeć na nowoczesne sofy przedstawione w dowolnym katalogu meblowym, aby przekonać się, że wybór jest nieograniczony.

 Rożnorodność ta stwarza jednak pewne trudności: w końcu wybór jednej rzeczy spośród ogromnej liczby modeli może nie być tak łatwy, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Aby pomóc Ci w wyborze, poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych obecnie stylów meblowych na świecie.

 Ponadczasowa klasyka

 Meble tapicerowane w stylu klasycznym to opcja, która doskonale pasuje do każdego wnętrza i nigdy nie wyjdzie z mody. Fotele i sofy, otomany tapicerowane w tym stylu są zawsze poszukiwane przez klientów o różnych poziomach dochodów. Klasyczne meble tapicerowane są wybierane przez osoby, które cenią sobie wygodę i stawiają na stabilność. Meble te są preferowane przez osoby o konserwatywnych poglądach i niezwykle stabilnych zasadach życia.

 Nieodłączną cechą mebli klasycznych jest ich tradycyjnie wysoka jakość. Rzemieślnicy wykonują każdy szczegół z milimetrową dokładnością. Oznacza to, że wysokiej jakości meble klasyczne charakteryzują się idealnie symetrycznymi i płaskimi kształtami oraz długim okresem użytkowania. Prawdopodobnie właśnie ta cecha sprawiła, że klasyczne meble tapicerowane cieszą się tak dużą popularnością wśród konserwatystów.

 W zależności od użytych materiałów, ceny sof i foteli w stylu klasycznym mogą być bardzo zróżnicowane. Typowymi gatunkami drewna używanymi do produkcji tego typu mebli są buk, dąb i orzech. Jeśli budżet na to pozwala, można mieć luksusowe meble wykonane ze szlachetnego mahoniu lub nawet hebanu. W przypadku tapicerki dekoracyjnej można stosować bawełnę, jedwab, satynę i skórę.

 Klasyka i jaskrawe, jaskrawe kolory są nie do pogodzenia. Meble w tym stylu są tradycyjnie produkowane w spokojnych kolorach. Jest to łatwe do wytłumaczenia, ponieważ zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić komfort i odpoczynek oczom. Dlatego do tapicerki często stosuje się nierzucające się w oczy pastelowe odcienie. Niektóre klasyczne zestawy meblowe są zdobione inkrustacjami ze złotej nici. Takie meble są szczególnie luksusowe, ale nie rzucają się w oczy.

 Jeśli pokój jest urządzony meblami w stylu klasycznym, świadczy to o doskonałym guście właściciela domu. Niewątpliwą zaletą klasyki jest jej uniwersalność: meble będą wyglądać równie harmonijnie w gabinecie, pokoju dziecięcym, przedpokoju czy salonie. Ma ponadczasowy urok i pasuje do każdego wnętrza.

Wszystko dla mebli można znaleść na naszej stronie http://fiuslviv.tius.pl/

 

 

 

Otomany tapicerowane