Postęp naukowy i technologiczny dał ludzkości możliwość tworzyć materiały z osobliwymi, często unikalnymi właściwościami. Jednak, mimo tego, ludzie coraz częściej wolą produkty wykonane z naturalnych składników. Takie podejście charakteryzuje wiele sfer działalności człowieka. To dotyczy również wybóru materiału do budowy domów.

Wielu ekspertów twierdzą, że w XXI wieku w budownictwie domów przewagę nadają wtórnemu surowcu. W najbardziem przypadku tego żądania odpowiada budownictwo domów drewnianych.

Dzisiaj, mieć drewniany dom - to jest dobrze i niezawodnie. A żyć w komforcie – zawsze modnie. Ale dopóki nie upewnisz się w faktycznych przewagach budownictwa drewnianych domów z konstrukcji wieńcowej, znajdujesz się w poszukiwaniu lepszej alternatywy.

Dziś, na swoim przykładzie postaram się przekonać, że oczywiście alternatyw jest dużo, ale są one daleko od domów zrębowych.

Tak, postanowiłem zrobić dobrą inwestycją w przyszłość swojej rodziny i zbudować dom. Sprobowałem wybrać optymalną technologię, dokładnie przeważałem wszystkie "za i przeciw". Alternatywnym wariantem dla mnie bylo budownictwo domu z cegły. One mają nie są mniej popularne niż drewniane domy. Ale jak powiedziali mnie fachowcy, pierwsze wady pojawiają się już początkowo. Potrzeba konstrukcji kłopotliwych oraz drogich fundamentów. To jest pierwsza negatywa. Budowa ceglanego domu wymaga więcej czasu, a praca z cementem przeszkadza budownictwu zimą. Oprócz tego, ceglane domy mają bardzo wielką przewodność ciepła. Gwarantowane są gwałtowne zmiany temperatury. Takie domy bardzo trudno ogrzewać, a z niedostatecznym ogrzewaniem, ściany często wilgotną, powodując wiele innych nieprzyjemnych zjawisk. Grzyb, stała wilgotność w domu - chyba to jest to, co chcesz?

Jeśli nie, to drewniane domy zrębowe - to jest to, na co należy zwrócić uwagę.

Jeden moj dobry przyjaciel, który mieszka za granicą, kiedyś zrobił wybór w korzyść domów drewnianych. To, co on powiedział, było przekonująco.

Po tym, zacząłem szukać firmę, która przedstawia swoje usługi na budowę domów drewnianych. Będziesz zdziwiony, ale mój przyjaciel poradził mi ukraińską kompanią. "Chata-Zrub" - to jest kompania zajmuje się budownictwem z naturalnego surowca. Przez 12 lat, zbudowano wiele drewnianych domów jednorodzinnych, domków letniskowych, i inne budowle na Ukrainie, i za granicą. Kompania ma swoje przedstawicielstwa nie tylko w wielu miastach Ukrainy, a także w wielu krajach Europy, co potwierdza wysoki profesjonalizm fachowców kompanii.

Właśnie kompania "Chata-Zrub" spróbowała zrealizować moje marzenia o komfortnym domu. I ona to zrobiła. Teraz wiem, że drewniane domy zrębowe - to najlepsza inwestycja w życiu rodziny. To jest korzystnie, pomimo wysokiej wartości materiałów. Ponieważ, jeśli dokładnie policzyć, często budynek z cegły może kosztować więcej, niż drewniany. Jeśli mówić o czasie budowy, mogę powiedzieć, że proces nie jest tak straszny jak mówią o nim. Jeśli pracujesz z dobrą, profesjonalną firmą budowlaną, nie trzeba czekać latami o swoim marzeniu - domu. Kompania "Chata-Zrub" - jest temu przykładem. Dom zbudowali szybko, profesjonalnie i jakościowo.

Na dodatek, mogę tylko życzyć szybkiego realizowania marzeń o swoim domu. Zrób wygodną inwestycją, buduj tylko z wykwalifikowanymi fachowcami, tylko z tymi komu ufasz.