Podstawki są wykonane bez użycia materiałów obcych, są całkowicie z litego tworzywa sztucznego i mają TYLKO połączenia z litego tworzywa sztucznego.

Lekkie, niepodatne na korozję, mają długą żywotność w przeciwieństwie do gumowych wkładek.
Nienaganny projekt, staranne wykonanie, integralność strukturalna, solidność, trwałość, bezpieczeństwo pod napięciem.

Pomost izolacyjny są stosowane w obszarach wrażliwych lub szczególnie niebezpiecznych w instalacjach elektrycznych, gdzie istnieje możliwość zetknięcia się z częściami czynnymi pod napięciem do 1000 V podczas prac konserwacyjnych i naprawczych (tablice rozdzielcze i zespoły, pierścienie i szczotki generatorów i silników elektrycznych itp.) Uchwyty mogą być również stosowane w instalacjach elektrycznych o napięciu powyżej 1000 V jako dodatkowe zabezpieczenie elektryczne. Bardzo wygodne jest również wykorzystanie stanowisk do konserwacji podstacji elektrycznych.

W pomieszczeniach suchych i zanieczyszczonych konieczne jest stosowanie popielnika, ponieważ płyty nawojowe nie zawsze są w stanie zapewnić niezawodną izolację od podłoża.
Podkładka izolacyjna składa się z płyty podłogowej spoczywającej na izolatorach wsporczych. Wysokość izolatorów od deski podłogowej do spodniej części odeskowania wynosi co najmniej 70 mm. Deski tarasowe są produkowane w minimalnym rozmiarze 500x500 mm. Stojak dielektryczny między deskami wynoszą 10-30 mm. Odeskowanie jest wyprofilowane ze wszystkich stron.

Nie zaleca się stosowania suchego odeskowania, ponieważ utrudnia ono sprawdzenie, czy nie doszło do przypadkowego przesunięcia izolatorów. Wszystkie części podłogi są ze sobą trwale połączone. Dostępne również w różnych wymiarach i detalach, aby spełnić specyficzne wymagania klienta.

Podstawki izolacyjne są stosowane jako podstawki przenośne i stacjonarne. Są one powszechnie stosowane jako podstawa spopielania przed wyrzutniami maszyn oraz w miejscach, gdzie prowadzone są operacje z użyciem spoilerów. Są one również stosowane jako przenośne urządzenia bezpieczeństwa elektrycznego podczas pracy pod napięciem do czyszczenia izolatorów z piły, podczas testowania kabli pod wysokim napięciem, podczas pracy pod napięciem w instalacjach elektrycznych do 1000 V.

W odróżnieniu od stojaka, na właściwości dielektryczne walca próchnicznego mają wpływ defekty mechaniczne jego powierzchni. Z tego względu należy unikać tworzyw, które są rozdarte, przebite, zablokowane przez ścieranie lub inne uszkodzenia, a także tych, które utraciły elastyczność, tzn. stały się sztywne i kruche, w wyniku czego na ich powierzchni pojawiają się pęknięcia lub rysy po zgięciu ich pod kątem 180°. Występuje to ze statyczną regularnością przy częstym używaniu pędzla. Ponadto wyłączniki krańcowe są stosowane tylko w zamkniętych układach elektrycznych, a w otwartych układach elektrycznych - tylko przy suchej pogodzie. W pomieszczeniach suchych i mroźnych, pokrytych śniegiem, NIE wolno stosować wkładek, ponieważ ich właściwości dielektryczne, w przeciwieństwie do wkładek nawojowych, ulegają pogorszeniu.

Średni okres użytkowania wkładki dielektrycznego wynosi 6 miesięcy, stojaka dielektrycznego - do 3 lat.

Urządzenie zostało zaprojektowane, wyprodukowane i przetestowane zgodnie z wymaganiami DSTU B B.2.8-39:2011 (GOST 24258-88, MOD).

Aby zapobiec zgnieceniu i przewróceniu się stojaka podczas pracy, dolne końce ramy są wyposażone w wilgotne odbojniki.

Podstawa jest pokryta emalią ochronną.