Czy myśleliście o tym że żyjemy w czasach, kiedy świat duchowy często postępuje się światu materialnemu, jesteśmy świadkami triumfu szeroko rozumianej nauki z postępu naukowego, gdy tak lekko jest zapomnieć o czymś wyższym? Martwimy sie o nasze dzieci, o ich prawidłowym wychowaniu, dla tego tak ciężko jest wybierać dla nich prezenty na pierwszą komunię czy poprostu na urodziny oraz na inne okazje. Często poszukujemy oryginalnego podarunku z sakralnym sensem. W takim razie dobrym rozwiązaniem mogą zostać obrazy święte. 

Obrazy religijne uzupełniają pustkę w każdym pomieszczeniu, dają silne poczucie obecności pozytywnej energii. Gdy dzieci dorosną, z pewnością zaczną się nimi interesować, a rozmowy na temat przedstawionych na nich postaci staną się pierwszym krokiem do odkrywania tajników wiary. Naszym zdaniem najbardziej podejdzie dla dzieci obraz przedstawiający Anioła Stróża czuwającego nad dziećmi. To prawdziwe dzieło sztuki, które sprawi, że w domu każdego człowieka ufającego Bogu zagości ciepła atmosfera przepełniona radością i nadzieją. To symboliczne zaakcentowanie faktu, że Bóg wraz z zastępami aniołów opiekuje się każdym śmiertelnikiem, który nie wątpi w Jego moc i siłę i ma odwagę kierować się w życiu jego nauką.

Lecz co my wiemy o aniołach? Jak odpowiedzieć na pytania ciekawiących się maluchów?

 Anioły to istoty skrzydlate zza światów, symbolizujące Nasz byt duchowy. Anioł, sługa boży, jednoznacznie kojarzący się ludziom z niesamowitą dobrocią, strażnik pokoju i miłości, prowadzący człowieka przez życie i oświetlający mu drogę w trudnych chwilach. Słowo «anioł» miało swój początek w języku greckim, gdzie oznaczało «posłańca». Mimo, że te postacie kojarzą się bezpośrednio z chrześcijaństwem, to znane były już w starożytności, a mianowicie w starożytnym Egipcie i Babilonii. W religiach tych cywilizacji, anioły również są istotami pośredniczący w dialogu, człowiek - bóg, już wtedy posiadały też trochę cech fizycznych, z którymi kojarzymy je do dzisiaj. Ludzka twarz i uskrzydlone ciało. Najwięcej aniołów można oczywiście znaleźć pomiędzy wersetami Biblii, ich obecność jest wyraźnie zaznaczona już w Starym Testamencie. W chrześcijaństwie znalazły się za sprawą judaizmu. Biblia, jednak wyraźnie mówi o tym, że człowiek jest istotą podrzędną w stosunku do aniołów, jest ich bardzo wiele, a także, że wypełniają polecenia Jezusa i chronią ludzi. 

W wyniku powyżej wymienionego rozumiemy, że obraz Anioła Stróża czy małych aniołków w pokoju dziecięcym - to symbol troski i miłości, który będzie mówił dziecku, że jest ono pod ochroną nawet kiedy rodziców nie ma pobliżu. Zastanawiasz się gdzie kupić obraz anioła i w jakiej postaci on ma być?

Proponujemy wytworzyć go ręcznie: samodzielnie lub razem z dziećmi. Pomogą Ci w tym zestawy do haftowania koralikami «Soles». W sklepie internetowym «Soles» znajduje się wyjątkowa kolekcja schematów do wykonania obrazów koralikami z wizerunkiem Anioła Stróża, Jezusa Chrystusa, Matki Boskiej i innych świętych, którzy znajdują się w naszych sercach. 

 Zapraszamy serdecznie do zapoznania się już natychmiast z naszą bogatą ofertą zestawów do haftowania koralikami w atrakcyjnych cenach. Cieszmy się razem z pięknych chwil tworzenia!