Jeśli kupiliście rysunki do haftowania koralikami i uważacie, że tego całkiem wystarczy po to, żeby zacząć haftować, to głęboko mylicie się. Ale specjaliści kompanii BS «Soles» opowiedzą Wam, jak haftować koralikami ścieg za ściegiem.

Haftowanie koralikami przyszedło do nas z głębi wieków, jednak to zajęcie zostaje popularnym i do dziś, przecież obrazy, haftowane drobnymi koralikami, wyglądają tak, jak gdyby oni inkrustowane z kamieniami szlachetnymi. Po to, żeby nauczyć się fachowo haftować koralikami, Wam przydają sie nasze porady.

Przede wszystkim, doradzamy zorientować się w asortymencie koralików. Rozróżniają szklany, plastikowy, matowy, błyskotliwy, ufarbowany zewnątrz lub w środku. Koraliki do haftowania ważnie wybrać taki, zabarwienie których nie będzie zmywać się czy osypać się w trakcie eksploatacji, przecież wyhaftowane obrazy muszą być miłe dla oka wiele lat. Jest również bardzo ważne, aby wszystkie koraliki do haftowania były tej samej wielkości, bo tylko wtedy oni będą równo kłaść się. Nie zalecane dla początkujących kupować chińskie plastikowe koraliki, ponieważ istnieje wiele zbrakowanych koralików, które powinne być wyrzucone. Fachowcy BS «Soles» rekomendują kupować jakościowy czeski lub japoński koraliki dla swoich rękodzielnych arcydzieł.

Następne, na co warto zwrócić swoją uwagę, to nici. Oni powinni być dosyć cienkie, żeby łatwo przechodzić przez malutki otwór igły koralikowej. Do haftowania koralikami podejdą syntetyczne, kapronowe mocne nici lub muliny. Do białej kanwy trzeba wykorzystywać kremowe lub jasnoszare nicie, do kolorowej - podbierajcie do tonu. Złote koraliki warto przyszywać szarymi nićmi.

Przed tym, jak przystąpić do haftowania, podbajcie o igłę, na którą nazywają się koraliki. Ona musi łatwo wchodzić do otworu koralika razem z nicią.

Tkanka - też jeden z elementów, wybór którego należy traktować poważnie. Tkanina do haftowania koralikami musi być mocną, nie marszczyć sie i nie tracić koloru.

Jeśli wszystkie materiały już są przygotowane, możecie śmiało brać do rąk rysunki do haftowania koralikami, siadać wygodniej w dobrze oświetlonym pomieszczeniu i przystępować do pracy.

Natomiast, jeśli w Waszych rękach są tylko rysunki do haftowania koralikami, radzimy zawitać do internetu-sklepu BS «Soles». Tu znajdziecie doskonałe zestawy do haftowania koralikami wysokiej europejskiej jakości, które postępują w sprzedaż tylko po analizie gotowych prac. Proponujemy swoim klientom szczelny jedwab satynowej przeplatanki produkcji Germanii, schematy z wysokim poziomem detalizowania i kompletowanie wyjątkowo koralikami Preciosa (Czechy) i igłą. Pośpieszajcie! Pracujemy w Polsce i krajach UE (Mołdowa, Rumunia).