Wosk sojowy jest wytwarzany z organicznych i biodegradowalnych składników (ziaren soi), które podczas spalania nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji. Wosk sojowy jest bezwonny, łatwo mieszalny z olejkami zapachowymi i w pełni oddaje wszystkie subtelności zapachu.
Nasiona soi (uprawiane we wschodniej Azji, a także w USA) przechodzą szereg procesów, zanim nadają się do produkcji świec.
Świece sojowe palą się czysto, bez sadzy (jeśli użyto również knota bawełnianego lub konopnego)!
Chociaż świece sojowe są zwykle droższe od parafinowych, palą się wolniej, a ich trwałość jest nawet dwukrotnie dłuższa niż zwykłych świec parafinowych, więc zyskujesz więcej korzyści!
Krótkie omówienie zalet świec sojowych:
 -Wosk sojowy jest całkowicie bezpieczny dla skóry.
 -Niska temperatura topnienia, dzięki czemu pali się wolniej i dłużej (ponad 40 godzin).
 -Wosk sojowy jest przyjazny dla środowiska naturalnego i nie zawiera żadnych produktów ropopochodnych.
 -Świeca nie podnosi poziomu dwutlenku węgla w powietrzu.
 -Świece z wosku sojowego palą się do 90% czyściej niż świece parafinowe
 -Wosk sojowy nie brudzi ubrań ani mebli i jest łatwy do czyszczenia przy użyciu ciepłej wody i mydła.
 -Nie zawiera żadnych barwników
Ponieważ wosk sojowy sam w sobie jest praktycznie bezzapachowy, daje on przestrzeń dla kompozycji zapachowej w świecy. Gdy tylko zapalisz świecę i wosk się stopi, zapach już zaczyna rozchodzić się po pomieszczeniu.
Konwencjonalne świece parafinowe mają zazwyczaj syntetyczne substancje zapachowe. Świece sojowe doskonale nadają się do dodawania olejków eterycznych, co oznacza, że w zależności od rodzaju olejku eterycznego świece sojowe będą miały prawdziwe działanie terapeutyczne!
Na przykład świeca z olejkiem eterycznym z lawendy lub mirtu ma działanie uspokajające i relaksujące. Mięta pieprzowa i trawa cytrynowa mają działanie tonizujące i odświeżające.
Świece sojowe to jeden z najlepszych sposobów na nadanie zapachu pomieszczeniu: ich zapach jest dość intensywny i szybko rozprzestrzenia się w powietrzu.
Świece z wosku sojowego są ekologiczne i przyjazne dla środowiska, bezpieczne dla dzieci i kobiet w ciąży. Wosk sojowy można wykorzystać do produkcji naturalnych świec do masażu, które są dobre dla skóry, a przy tym całkowicie nieszkodliwe. Jest to również dobrodziejstwo dla każdego, kto dba o ekologię swoich produktów i środowisko w ogóle!