Każda produkcja wymaga szczegółowego rozważenia używanego sprzętu i realizowanych procesów. Ponieważ od wielu lat zajmujemy się produkcją różnego sprzętu, chcemy podzielić się z Wami kilkoma wartymi poznania tajemnicami. Zanim kupisz maszyny do formowania próżniowego arkuszy plastiku lub innych instalacji, powinieneś zapoznać się z procesem produkcyjnym i niezbędnymi materiałami.

 Teraz powiemy, co jest potrzebne do tworzenia próżni? Sprzęt jest przeznaczony do interakcji z tworzywami termoplastycznymi. Co to jest?

Tworzywa termoplastyczne to materiały (polimerowe) o wyjątkowych właściwościach: mogą przejść od stanu stałego do wystarczająco miękkiego (a nawet płynnego), aby zrobić z nich dowolny przedmiot. W tym celu są one podgrzewane, a następnie – gotowe do użycia, tzw. „formujące" (stąd nazwa maszyny „formujące"). Ta niesamowita substancja może być wielokrotnie poddawana recyklingowi i zachowa swoje pierwotne właściwości. Tworzywa termoplastyczne są czasami nazywane tworzywami sztucznymi do formowania próżniowego.

 Wracając do sprzętu, należy najpierw zastanowić się nad charakterystyką techniczną.

Instalacja (prasa) wykonana jest z metalowego profilu (wypraski). Składa się z kilku części:

 • rama (podstawa maszyny, stacjonarna);

 • wanny (znajdujące się wewnątrz łóżka);

 • specjalna rama zaciskowa, również wykonana z profilu, ale już ze stali;

 • stół górny (część ruchoma);

 • grzejniki (umieszczone na górnym stole).

Ponadto istnieją inne części, które są już zaangażowane w proces:

 • sześć cylindrów pneumatycznych: potrzebne, aby móc podnieść produkt;

 • pompa próżniowo-płytowa: wyposażona w system dokładnego czyszczenia, wydajność tego elementu - 20 m3/h;

 • panel sterowania;

 • manometr: umieszczony w panelu sterowania, niezbędny do kontroli poziomu podciśnienia:

 • regulowane węzły zacisków ramy górnej: zamocować ramę zaciskową.

  Znając podstawowe elementy i szczegóły wyposażenia, możesz zastanowić się nad samym procesem.

W głównej części maszyny (nie mobilnej) jest wymagany model. Wykorzystuje termoplast, który ulega częściowemu nagrzaniu. Dzięki temu materiał (termoplastyczny) staje się bardziej miękki i przyjmuje kształt danego modelu. Wykorzystywane jest również ciśnienie atmosferyczne, co pozwala na dopasowanie użytego materiału do pożądanego kształtu. Środowisko próżniowe pomaga przyspieszyć wszystkie procesy i zwiększyć ich dokładność. W końcowych etapach uformowany materiał jest schładzany. Pozwala to na przywrócenie właściwości i cech, które były pierwotnie w obrabianym przedmiocie, a także zachowanie oryginalnej jakości.

Oferujemy zakup maszyn do produkcji wanien akrylowych (lub do formowania z PMMA, PVC, ABS lub innych materiałów), ponieważ nasza technologia jest bardziej nowoczesna i zautomatyzowana.

W związku z tym nasz sprzęt posiada:

 1. automatyczną korektę (w tym kontrolę) uginania się przedmiotu;

 2. małe wymiary, ale duży skok stołu;

 3. możliwość sterowania procesem grzania na panelu operatorskim;

 4. montaż dodatkowego (dolnego) panelu grzewczego. Dzięki temu możliwe jest teraz ogrzewanie dwukierunkowe.

  Po zapoznaniu się z ważnymi informacjami na temat tego sprzętu zapraszamy do zapoznania się z katalogiem naszej strony i dokonania właściwego wyboru!