Dziś nie istnieje sfery działalności człowieka, gdziekolwiek by nie były używane maszyny hydrauliczne. Pompa hydrauliczna - nie jest wyjątkiem, występują praktycznie wszędzie tam, gdzie konieczne jest potężną siłę oddziaływania w urządzeniach i mechanizmach.

Pompy hydrauliczne są szeroko stosowane w przemyśle naftowym i gazowym, w transporcie drogowym, lotnictwie, remontowo-budowlanej branży, przemysłu kolejowym. Przy swoich niewielkich wymiarach, te pompy pełnią wiele funkcji i mają wysokie osiągi.

W dowolnym układzie hydraulicznym pompa hydrauliczna jest ważnym elementem odpowiadającym za prawidłową robotę całej maszyny. A w mechanizmach specjalnego przeznaczenia pompa spełnia nie tylko funkcje zapewnienia normalnej pracy silnika, ale i napędów różnych mechanizmów.

Pojawienie się dużej ilości modeli i typów pomp hydraulicznych, które działają w różnych mechanizmach, związane z szerokim spektrum zastosowań hydrauliki. Systemy, w których znajduje zastosowanie pompa, są jak i zamkniętymi, jak i otwartymi. Urządzenia te dzielą się na charakter użytych sił na dwie kategorie - objętościowe, których praca opiera się na wykorzystaniu dynamicznych sił i sił ciśnienia i dynamiczne, gdzie dominują siły bezwładności. 

Objętościowa pompa hydrauliczna stosowana do pompowania gęstych płynów. Główną wadą takiej pompy - wysoka czułość do zabrudzenia substancji, która jest pompowana. Dynamiczne pompy charakteryzują się znacznie mniejszą wrażliwością na zanieczyszczenia, ale brak ssania na sucho nie pozwala pompować z ich pomocą lepkich substancji.

Ponadto pompy działają na pompy hydrauliczne perystaltyczne, pompy hydrauliczne tłokowe radialne, pompy hydrauliczne osiowe, tłokowe, pompy hydrauliczne śrubowe, pompy hydrauliczne zębate.

Głównymi wyznacznikami jakości pomp są niezawodność i trwałość. To zależy od tego, z jakich materiałów jest wykonana konstrukcja urządzenia. Dlatego przy wyborze pompy należy zwrócić uwagę na model, materiał, z którego wykonane są części pompy, a także na gwarancji jakości i trwałości mechanizmu.

Kupić pompę hydrauliczną wysokiej jakości w przystępnej cenie oferuje Zakład Budowy Maszyn PSA Barskij. Firma realizuje wyłącznie wysokiej jakości sprzęt, który jest zgodny z europejskimi normami. Zapraszamy do wspołpracy!