Do bezpiecznego wykonywania prac na dużych wysokościach z wykorzystaniem urządzeń elektrycznych wymagane są specjalne drabiny, które nie przewodzą prądu elektrycznego. Nowoczesny rozwój znalazł rozwiązanie w postaci perełek z włókna szklanego. Materiał ten charakteryzuje się dużą wytrzymałością, a ponadto jest dielektryczny, więc nie przewodzi prądu.

Materiał dielektryczny o wysokiej wytrzymałości umożliwia wytwarzanie drabinek o różnej konstrukcji, w tym drabinek, wiszących drabinek podwójnych lub potrójnych, a także doczepianych drabin, drabiny rozkładane. Każda opcja ma swoje zalety, na przykład drabina rozkładana z włókna szklanego składa się z kilku sekcji (dwóch lub trzech), a jedną z nich można podnieść pod górę za pomocą specjalnych napinaczy. Pozwala to na zwiększenie wysokości roboczej, na której trzeba wykonać instalację elektryczną lub naprawę w pobliżu przewodów. Niektóre z bębnów suszarniczych są wyposażone w rolki poruszające się po ścianie, co umożliwia łatwe rozwijanie sekcji.

Ramy z włókna szklanego są wyposażone w poręczne platformy, na których w razie potrzeby można umieścić narzędzia. Konstrukcja tych odpływów jest również wygodna, ponieważ skrzynkę rozporową można łatwo złożyć i wygodnie przechowywać oraz transportować. Dla większego bezpieczeństwa drabiny mogą być produkowane z górną szyną zabezpieczającą, która pozwoli na bardzo wygodne schodzenie i zjeżdżanie, a także zapewni ochronę osób znajdujących się na wysokości.

Jeśli wózek elektryczny ma dwuczęściowe okrążenia, operator może wygodniej wchodzić na wózek. Dwustronna drabina z włókna szklanego charakteryzuje się konstrukcją łatwą w montażu, a mocne elementy wiążące zapewniają jej stabilność. Regały z włókna szklanego są łatwe w obsłudze, przechowywaniu i transporcie do miejsca pracy.

Wysoko jakościowe, profesjonalne drabiny dielektryczne są przeznaczone do użytku zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, co sprawia, że ten wysokiej klasy sprzęt jest wszechstronny. Wytrzymały, wzmocniony materiał jest w stanie wytrzymać znaczne obciążenia i służy przez wiele lat. Znakomite właściwości eksploatacyjne drabin wzmocnionych włóknami szklanymi pozwalają na ich stosowanie z powodzeniem do instalacji elektrycznych i napraw różnych obiektów w pobliżu źródeł zasilania.