Moda dziecięca nadąża za światowymi trendami, więc w garderobie dziewczyn i chłopców stale pojawiają się coraz więcej nowych rzeczy o nazwie i celach których kilka lat temu niewiele wiedziali. O jedną z takich innowacji w segmencie odzieży dziecięcej i mówimy dzisiaj.
Poznaj sweatshirt
To wygodne ubranie pojawiło się na wybiegach światowych domów mody niedawno, choć popularne są sweatshirty już od kilkunastu lat. Przytulny sweter, fasonem bardzo podobny do swetra z kapturem, dostał swoją nazwę z połączenia dwóch słów: " sweater " i " shirt ", co w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza, odpowiednio, "sweter" i "koszula".
Wynalazku sweatshirt młode chłopaki i panie zawdzięczają amerykańskiemu biznesmenowi Benjaminowi Russellu, który na początku XX wieku założył fabrykę bielizny w Alabamie. Na prośbę syna, stworzył wygodne ubranie do treningu piłki nożnej, która z powodzeniem zastąpiła gorące i niewygodne wełniane swetry. Tak z lekkiej ręki Benjamina codzienna garderoba młodzieżowa dodała bawełnianą koszulę o wolnym kroju - wygodną, nie przytrzymującą ruchy, łatwą do absorpcji potu.
Co sprawia, że sweatshirt jest sweatshirtem
Jak i dowolna odzież, sweatshirty posiadają pewne różnice, dzięki czemu mogą one być łatwo oddzielone od innych elementów garderoby. Przede wszystkim tradycyjne sweatshirty dla dzieci lub dorosłych wykonane są z grubej dzianiny. Dziecięce sweatshirty zwykle ozdobione są różnymi ornamentami, nadrukami, logo gimnazjów i uczelni.

Od momentu wynalezienia sweatshirty poddane zostały wielu zmianom. Jednak różnią się one od swetrów, kurtek i koszul charakterystycznymi cechami, takimi jak:
• Wolny krój. Jak i wiele lat temu, dziś sweatshirt zapewnia swobodne ruchy, w tym i w czasie spacerów, uprawiania sportów. Obcisłe modele i wersje wąskimi rękawami - są to raczej wyjątki od reguły, tak więc zobaczyć taki sweatshirt jest dość trudno.
• Okrągły dekolt. Jest to konieczny warunek zarówno do sweatshirtów klasycznych jak i nowoczesnych. Modele tradycyjne mają wkładkę o rodzaju trójkątnym, przyszyą z przodu od szyi, a w wielu kolekcjach nie jest obecna. To samo można powiedzieć o kształcie litery V wkładką z szerokiej gumki, która jest obecna w klasyczny sweatshirtach na pasie i rękawach. W sportowych kolekcjach wkładki wykonane sa z elastycznej bawełny, która jest przeznaczona do ochrony kołnierza przez rozciąganiem się i jest wygodna podczas ubierania się. Sweatshirt dla dzieci są wykorzystywane jako ubrania, tworzące nastrój retro-nostalgiczny.
• Bez kieszeń, sznurowania i kaptura. Klasyczne sweatshirty – dla dzieci, kobiet i mężczyźn mają taki wygląd. Wiele z dzisiejszych modeli często są produkowane z kapturem i dużymi kieszeniami.
• Raglanowe rękawy. Tradycyjny sweatshirty zawieraja niskie ramiona, przekątna linię pacha - aby dać swobodę ruchów rąk (to "echa" garnituru dla sportu). Obecnie, oczywiście, nie jest to wymagane.
• Elastyczny kołnierz, pas i mankiet. To jest - klasyka. Producenci ubranka dziecięcego stosują materiał falisty, który wytrzymuje częste pranie, nie rozciąga się i nie deformuje się.
• Szorstka podkładka. Dla szucia sweatshirtów zazwyczaj wykorzystują bawełnianą dzianinę. Z takiego materiału szyją dresy, piżamy, bluzy dla dzieci i dorosłych.

Z czym nosić sweatshirty
Wiele matek nie wiedzą, co lepiej jest wybrać do zestawu ze sweatshirtem dla dziecka. Z czym nosić sweatshirt? W zasadzie, to jest - dość uniwersalne ubrania, idealne do codziennego noszenia, spacerów, rekreacji na świeżym powietrzu i sportu, a nawet podejdzie na specjalne okazje. Różnorodność kolorów, materiałów, elementów dekoracyjnych pozwala stworzyć oryginalny, niepowtarzalny strój. Sweatshirt można harmonijnie łączyć ze spódnicą, spodniami, dżinsami, szortami. Do takiego ubrania idealnie podejda trampki, buty turystyczne, espadrilles, buty na podeszwie, baletki oraz szykowne pantofle. Łącząc ubrania, można łatwo przekonwertować sweatshirt z wygodnej rzeczy w indywidualne i spektakularne ubrania dla dzieci.
Monkey TM pracuje, aby tworzyć coraz nowe modele sweatshirtów dla dzieci. Do szycia ubrania dla dzieci wybieramy tylko najlepsze materiały, sprzęt wysokiej jakości, zaawansowane technologie i najnowsze trendy mody. Pracujemy, aby Twoje dzieci zostały ubrane w wygodną, atrakcyjną odzież najlepszej jakości.