Obecnie branża budownictwa mieszkaniowego szybko się rozwija i poprawia. W poszukiwaniu możliwości budowy wygodnych, ciepłych i co najważniejsze niedrogich domów, wynaleziono technologię Thermodim.

W styczniu 1995 roku Ukraina przyjęła państwowe przepisy budowlane, które pozwalają na wykorzystanie technologii w budownictwie. Jednak budowa bloczków styropianowych ma dziś ograniczenia – domy nie mogą być wyższe niż 5 pięter (15 m). Wynika to z faktu, że grubość ścian domu jest niewielka. Warto zauważyć, że Ukraina jako pierwsza z krajów byłej WNP wprowadziła budownictwo w tym systemie.

Cechy technologii Thermodim

Technologia tworzenia domów „Thermodim" polega na budowie monolitycznych ścian nośnych przy użyciu stałego szalunku styropianowego. Są to lekkie bloki, które z wyglądu przypominają nieco projektanta dziecięcego „Lego". Wewnątrz mają wnękę, która podczas budowy jest wypełniana betonem. W ten sposób uzyskuje się monolityczną ścianę, która z zewnątrz i wewnątrz pokryta jest styropianem. Dzięki powłoce ściany posiadają właściwości izolacyjności cieplnej i akustycznej, co jest bardzo ważnym aspektem podczas budowy budynku mieszkalnego. Oprócz budowy domów termobloki służą do izolacji akustycznej zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i przemysłowych.

Cechy technologii na tym się nie kończą – dane z ostatnich badań pokazują, że bloki styropianowe nie przenoszą promieniowania radioaktywnego i zmniejszają wpływ „burz magnetycznych".

Zalety technologii Thermodim:

1. Łatwość, wygoda i efektywność budowy domów. Budowa domu z bloczków styropianowych jest 10 razy szybsza niż cegła. Ponadto możesz samodzielnie wykonać tę konstrukcję - technologia nie wymaga specjalnej wiedzy.

2. Transport klocków nie wymaga specjalnego sprzętu.

3. Fundacja. Podstawą budowy każdego budynku jest fundament. Jego trwałość i stabilność zależą od tego, jak mocna i niezawodna jest. Dzięki zastosowaniu lekkich bloczków styropianowych nie można obawiać się nadmiernego obciążenia podłoża.

4. Prowadzenie komunikacji jest ważnym procesem w tworzeniu najbardziej komfortowych warunków życia. W takim przypadku można je ułożyć przed wylaniem betonu lub wykonać pre-shtroby w samych blokach.

5. Ważnym kryterium w dziedzinie nowoczesnego budownictwa jest przyjazność dla środowiska i bezpieczeństwo. Urządzenia stosowane w technologii „termodymy" nie emitują toksycznych i szkodliwych substancji. Można ich używać niezależnie od warunków atmosferycznych.

6. Bloczki styropianowe mają nieograniczony okres trwałości.

7. Izolacja termiczna. Bloki styropianowe to rodzaj termosu, który pozwala utrzymać ciepło zimą i „utrzymuje" chłód latem.

8. Doskonała izolacja akustyczna.

9. Niezawodność i stabilność na negatywne warunki środowiskowe.

10. Koszty gotówkowe. Jeśli mówimy o kosztach takiego domu w ogóle - jest on 1,5 razy mniejszy niż koszt zwykłego domu murowanego, ale oszczędza pieniądze podczas transportu samych bloków, a dzięki właściwościom termoizolacyjnym można zaoszczędzić na ogrzewaniu w zimny sezon.

Jak widać technologia termodomów to nowoczesna technologia w dziedzinie budownictwa, która nie tylko pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy na budowie domu, ale także jest całkowicie bezpieczna, przyjazna dla środowiska, zapewnia komfortowy mikroklimat wewnątrz domu . Należy zaznaczyć, że produkcja termobloków i budowa domu nie wymaga specjalnych umiejętności: wszystko czego potrzebujesz - odpowiedni sprzęt do produkcji bloczków styropianowych, który możesz u nas kupić! Z takim sprzętem będziesz mógł otworzyć własny biznes lub założyć całą produkcję bloków systemu „thermodim"!

Odwiedź nasz "Katalog produktów" - tutaj znajdziesz wiele produktów do budownictwa, obróbki drewna i innych urządzeń przemysłowych. Gwarantujemy Państwu wysoką jakość i niezawodność towaru. Szczegółowe informacje można znaleźć pod numerami telefonów lub na naszej stronie internetowej.