Technologie sztukaterii: wykonanie gipsowej dekoracji stiukowej

Technologia sztukaterii. Umiejętne kompozycyjne rozwiązanie za pomocą dekoracyjnej sztukaterii ozdobi każdy budynek zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Posiadający wysoką jakość wykonania i doskonały smak, architekci firmy "АСТМАЛ-ДЕКОР" pomogą zmienić każde wnętrze, wykonując wszelkie, nawet najbardziej wymagające życzenia Klienta dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcji gipsowej sztukaterii.

Dzięki unikalnym właściwościom gips nadaje się do tworzenia różnorodnych listew, ozdobnych elementów według indywidualnych wzorów i nieskończone możliwości kombinacji ich ze sobą. Za pomocą dekoracji stiukowych z gipsu otwiera się możliwość tworzenia różnorodnych i niepowtarzalnych wnętrz.

Z funkcjonalnego punktu widzenia sztukateria gipsowa jest niezbędna w kształtowaniu harmonii przestrzeni: architekci często zdobią pomieszczenie elementami dekoru stiukowego, nadając mu indywidualność i wyrafinowanie. Gipsowy dekor stiukowy ścian i sufitów dzieli pomieszczenie na strefy funkcjonalne lub ukrywa budowlane wady.

Zajmujemy się technologiami tworzenia dekoru stiukowego z gipsu w Sankt-Petersburgu, Moskwie i w regionach już od 20 lat. Opracowane przez nas technologie pomagają uniknąć pęknięć i osiągnąć idealne łączenie produktów. Kolekcja elementów dekoracyjnych jest stale aktualizowana i nie ogranicza się do katalogu.

Zalety technologii produkcji dekoracji stiukowych z gipsu

I n d y w i d u a l n o ś ć

W przeciwieństwie do sztukaterii poliuretanowej, wybór dekoracji stiukowych z gipsu nie ogranicza się do katalogu. Na życzenie Klienta możemy wykonać każdy nowy stiukowy element dekoracyjny dowolnej konfiguracji i stylu.

J a k o ś ć

Gips jest bezpieczny ekologicznie, czysty, naturalny materiał. Ponadto gips, w przeciwieństwie do tworzyw sztucznych, nie kurczy się, dlatego nawet po latach wyroby z gipsu będą wyglądać jak w dniu instalacji.

R es t a w r u j e m y d e k o r a c j e

Ważne jest również to, że istnieje możliwość renowacji gipsowych wyrobów. Praktycznie każde uszkodzenie lub odprysk można dyskretnie naprawić, co nigdy nie będzie możliwe w przypadku z wystrojem z tworzyw sztucznych.

W a r t o ś ć

Ponieważ sprzedajemy gipsowe wyroby bezpośrednio z warsztatu, w cenę nie są wliczone koszty magazynowe, co znacznie obniża koszty naszego dekoru stiukowego.

 I n s t a l a c j a

Instalacja dekoru stiukowego wykonuje się mistrzami najwyższej klasy, którzy mają wieloletnie doświadczenie.

G ł ó w n e

Główną zaletą gipsu jest to, że to od wieków sprawdzony „żywy" materiał naturalny. Plastik – tylko imitacja gipsu.

Używamy tylko oczyszczony gips najwyższej jakości.

Technologia zbrojenia pozwala na wykonanie długiego, cienkościennego produktu.

Gumowe formy pozwalają wykonywać trójwymiarowe elementy dekoracyjne z bardzo drobnymi liniami obrazu.

Sztywne mocowanie na śruby pozwala instalować sztukaterie na każdej powierzchni (w tym płytach gipsowo-kartonowych).

Wypełnienie szczelin między produktami odbywa się za pomocą tego samego gipsu (jednorodność materiału pozwala uniknąć pęknięć).

Zrobić dekor stiukowy z gipsu naprawdę indywidualnym pomaga dodatkowe dekoracyjne przetwarzanie: koloryzacja, sztuczne starzenie, patynowanie, pozłacanie, technika "pod szamot" i wiele innych.