Kobiety równie długo malują się i wybierają kolor sufitu, wystrój ścian i rozmiar poduszek na nową kanapę. Po prostu szczegóły są ważne. One tworzą styl, określają szczególną atmosferę. Co prawda rozmawiamy dzisiaj nie o kobiecych sztuczkach, a wręcz przeciwnie, porozmawiamy o nowoczesnym i stylowym sposobie dekoracji ścian. Na razie trzymamy intrygę. Interesuje Cię? Czytaj dalej...

Tak więc, wystrój ścian. Nie spiesz się, aby myśleć, że te dwa słowa kończą się na rolce kolorowych tapet lub kolekcji zdjęć na ścianie. Wszystko jest o wiele poważniejsze: malowidła na ścianach, tapety, panele, sztukateria gipsowa. Pytanie tylko, co z tego wybrać. O tym dalej...

Sposobów dekoracji ścian jest dzisiaj sporo. W każdym razie na tyle, aby stworzyć oryginalny, niepowtarzalny projekt. Ale pamiętaj, że kobiety równie długo malują się i... wybierają wystrój ścian. Oferujemy niewielką pomoc w wyborze najlepszego współczesnego wystroju wnętrz.

Nikt nie jest zapomniany i nic nie jest zapomniane, fototapety też. Był to okres, kiedy zainteresowanie nimi trochę spadło, ale dziś są one w największych stylowych technikach dekoracji ścian. Fototapety nowoczesnego wzornictwa pozwalają na uzyskanie zaskakujących efektów, a przy tym wyglądają modnie.

 

Czy nadal uważasz, że graffiti to sztuka ulicy i tylko? A jak Ci opcja - wystrój ścian graffiti? Nie przejmuj się, chodzi o winylowe naklejki , tak zwanej sztuce graffiti, gdy rysunek samodzielnie nanosi się na ścianę za pomocą specjalnych farb do wcześniej utworzonego szkicu. Jeśli przy tym użyć świetlówki, farby, obraz stanie się elementem projektu oświetlenia.

Najłatwiej dekoruje się ściany za pomocą tapety. Wystarczy połączyć proste i tapety z wzorami lub w różnych kolorach.

Popularną metodą jest dziś wystrój ścian konstrukcją z płyt gipsowo-kartonowych. Używana jest do dekoracji ścian w sypialni, salonie, przedpokoju.

Przy projektowaniu ścian w przedpokoju i korytarzu będą pasowały tynki dekoracyjne, panele drewniane, kamień dekoracyjny.

Istnieją inne techniki dekoracji ścian, na przykład do kuchni, salonu. W pierwszej opcji można zrobić piękny wygląd płytek ceramicznych. W salonie pole dla kreatywności jest znacznie większe. Doskonałym rozwiązaniem dla salonu będzie gipsowa sztukateria.

Ta rzeźbiona ozdoba, która służy do tworzenia całych projektowych utworów. Idealnie nadaje się do szlachetnej dekoracji ścian i sufitu.

Chcę zatrzymać Twoją uwagę właśnie na sztukaterii. Dziś często można spotkać uprzedzony stosunek do tej metody dekoracji ścian. Ale to przesada. Wystrój ścian, sufitu za pomocą sztukaterii z gipsu - to okazja, aby stworzyć nietuzinkowe, wyszukane rozwiązania projektowe. Wyroby z sztukaterii nadają pomieszczeniu luksusu, stylu, uroku, jeśli chcesz! Dowiedzieć się więcej o cenach na sztukaterię i zapoznać się z firmą, która działa w tej dziedzinie, można tutaj.

Jeśli nie planujesz zbyt wielkich przemian we własnym domu, wtedy jako wystrój ścian nadają się zwykłe obrazy, hafty, zdjęcia.

Kreatywnych Ci decyzji! Bądź wyjątkowy!