Od czasów starożytnych, wełnę wykorzystywali nasi przodkowie ponieważ wiedzieli, że ona nie tylko jest idealną do tworzenia ciepłych ubrań i innych przedmiotów gospodarstwa domowego, ale również ma dobrze lecznicze właściwości. Zwyczajny bandaż z wełny owczej zdolny leczyć zapalenie, pomoże usunąć bóle reumatyczne, ustabilizować system nerwowy, poprawić sen, normalizować ciśnienie krwi.

Korzystać wyroby z wełny może każdy. Naturalna wełna nie powoduje alergii, przeciwnie, jej zapach poniża reakcje alergiczne i zastrasza owadów. Naukowcy ustanowili, że wełna wpływa na na organizm człowieka na poziomie komórkowym. To dlatego, że budowa komórek organizmu człowieka niewiele podobna do budowy komórek wełny.

Na każdym kontynencie wykorzystywali różnych zwierząt dla otrzymania wełny. Europejczycy dla tego hodowali owiec i kóz, aziaci wykorzystywali wełnę wielbłądów,w Ameryce Łacińskiej - lam. Dziś, ludzie nauczyli się produkować wełnę bez zabijania zwierząt. Dla tego trzeba jeden raz w roku obciąć ją albo wyczesać wełnę z zwierząt. Potem z niej tkają przędzę, produkują kanwę, i wtedy już produkują z niej odzież, peleryny, koce, czapki i inne.

Najbardziej korzysną jest wełna owiec. I to nie jest dziwno, dlatego że owca - jest biblijnym zwierzęciem. Jej wełna jest najbardziej leczniczą, а mięso jest uważane za najczystsze w wielu krajach. Owca - to jest bardzo spokojne zwierzę, które nie wyjawia żadnej agresji do środowiska. Dlatego uważa się najbardziej czystym zwierzęciem. Komórki i włókna są w stanie zapamiętać informacje i absorbować w siebie wszystką energią. Właśnie dlatego, że owce nie mają negatywu, ich wełna jest taką leczniczą. Wełna owcy niesie w sobie informacją spokoju, która przynosi się człowieku z każdym dotykiem wyrobu z wełny. Więc bardzo pożytecznie nosić wyroby z wełny na gołym ciele.

Kamizelka albo sweter z wełny nie tylko będą ogrzewać lecz darzyć Państwu spokój i komfort. Jeszcze taka rzecz będzie leczyć bóle stawów, bóle pleców, zapalenie, itd. Lekarze również polecają spać na poduszkach z wełny, siedzieć na wełnianych pelerynkach, spać pod wełnianymi kocami.

 Dzisiaj naturalna wełna tak weszła w codzienne życie ludzi, że wiele z nich nie wyobrażają sobie życia bez wyrobów z wełny. I to nie jest dziwno, ponieważ kamizelka z wełny nie tylko ogrzewa i leczy, również może dać ludziom szczęście.

 Istnie mnóstwo ciekawych faktów o wykorzystaniu wełny. Na przykład, nawet sam Hipokrates radził opiekać się o ciężko chorych, podkładając im wełnę owczą czy skórę owiec. Również wełnę była używana dla opieki nad wcześniakami.

Wełna owcza od dawna była pomocnikiem medycyny niekonwencjonalnej. Ona była używana nawet przy urazach kończyn. Wełna sprzyjąć szybkiemu odzyska ruchu i urazów kończyn złamań.

Wełna sprzyja szybkiej naprawie ruchu złamanych kończyn.

Również suche kompresy z wełny pomaga przy leczeniu anginy, zapaleniu zatok i zapaleniu ucha. Od czasów starożytnych ludzie nawet ból zębów leczyli z pomocą wełnianych kompresów.

 Współczesne lekarze często polecają spać na wełnianych materacach, poduszkach i obowiązkowo spać pod wełnianymi kocami.To pomoże zniżyć stres, normalizować ciśnienie krwi i snu. Kamizelka z wełny, ubrana na nagie ciało pomoże lepiej, niż kompresy z musztardy i tarcie, przy zapaleniu płuc albo zapaleniu oskrzeli.

Leczniczy pas dla pleców - to jest świetny pomocnik przy bólach reumatycznych, zapaleniu korzonków nerwowych i innych chorobach kręgosłupa i pleców w ogóle. On usuwa ładunki elektrostatyczne z komórek ludzkiego ciała. To jest jedna z najważniejszych zalet wełny. Ponadto ona w stanie chronić człowieka od pola elektromagnetycznego, które powodują nowoczesne urządzenia i komputery.

Również, bandaż z wełny będzie zneutralizować jony dodatnie. Nadmierne pozytywne jonizacji złe dla zdrowia ludzkiego. Powoduje to, że dzięki kontaktowi z wełną, czujemy się wypoczęci, nie ulegamy nadmiernej pobudliwości, dodatkowo zmniejszają się bóle mięśni, zwiększa się odporność naszego organizmu. Wełna w stanie eliminować szkodliwe dla organizmu jony dodatnie, zastępując je jonami ujemnymi, właściwymi dla ludzkiego organizmu.

Koce i lecznicze pasy z wełny są bardzo korzystne ludziom, którzy chorują na zapalenie korzonków nerwowych, reumatyzm, zapalenia stawów, osteochondroz.

W wełnianych wyrobach prawie nigdy nie mnożą się różne bakterie. Wosk, który zawarty w owczej skórze (lanolinie), jest naturalnym antyseptykiem, co poniża wszystkie bakterie i wirusy.

Owcza wełna ma wiele właściwości lecznicze. Upewnij się w tym!