Marzniecie w zimną porę? Wtedy Wam obowiązkowo trzeba kupić kamizelke z owczej sierści. Taka rzecz nie tylko ogrzeje Was w najgorsze mrozy, ale i pomoże polepszyć Wasze zdrowie. Przecież sierść posiada dobrymi właściwościami zdrowotnymi.

Od dawna sierść wykorzystywali nasi przodkowie, przecież wiedzieli, że ona nie tylko idealnie podchodzi do produkcji ciepłych rzeczy i innych przedmiotów bytu, ale i ma dobre lecznicze właściwości. Zwykły bandaż z owczej wełny zdolne leczyć zapalenie, zdejmować bóle reumatyczne, stabilizować pracę układu nerwowego, polepszać sen, normalizować ciśnienie.

Używać wyroby z sierści mogą absolutnie wszyscy. Naturalna wełna nie wywołuje alergii, naprzeciw, jej zapach obniża reakcję alergiczną i odstrasza owadów. Naukowcy ustalili, że sierść działa na ciało człowieka na poziomie komórkowym. To objaśnia się tym, że struktura komórek organizmu ludzkiego jest trochę podobna ze strukturą komórek sierści.


Na każdym kontynencie wykorzystywały różne zwierzęta do wydobycia sierści. Europejczycy rozwodzili owce i kozy, Azja wykorzystywała sierść wielbłądów, w Ameryce Łacińskiej - lam. Dziś ludzie nauczyli się wydobywać sierść nie zabijając zwierzęta. Dla tego trzeba jeden raz do roku ścinać ją lub wyczesywać sierść z zwierząt. Następnie z niej plecią przędzy i produkują płótno. A już niego wyrabiają odzież, pelerynki, kołdry, nakrycia głowy i tym podobne.

Najbardziej uznane uzdrowienie wełny owczej. I to nie przypadkowo, przecież owieczka - to biblijne zwierzę. Jej sierść jest najbardziej lecznicza, a mięso jest uważane za najbardziej czyste u wielu narodów. Owca - to bardzo spokojne zwierzę, które nie przejawia żadnej agresji do środowiska naturalnego. Właśnie dlatego ona jest uważana za najbardziej czyste zwierzę. Komórki i włókna zdolne zapamiętywać informację i pochłaniać w siebie energię. Właśnie dlatego, że owce nie promieniują negatywu, ich sierść jest taka lecznicza. Informacja spokoju i uśmierzenia, którą niesie w sobie wełna, udziela się człowiekowi z każdym dotykiem wełnianego wyrobu. Dla tego wyroby z sierści rekomenduje się nosić na nagie ciało.

Kamizelkę, sweter czy szlafrok z wełny będzie nie tylko ogrzewać Was, ale i darować Wam spokój i wygode. A jeszcze, taka rzecz będzie leczyć chore stawy, bóle w plecach, zapalenie i tym podobne. Lekarze również rekomendują spać na poduszkach z wełny, siedzieć na wełnianych pelerynkach, ukrywać się wełnianymi kołdrami.

Dziś naturalna sierść na tyle weszła do pobytu człowieka, że wiele osób nie mogą przedstawić swojego życia bez wełnianych wyrobów. I to nie zadziwiająco, przecież kamizelka z owczej wełny nie tylko ogrzewa i leczy, ona zdolna darować ludziom szczęście.