Jajka przepiórki i jej mięso – to bardzo cenny i pożyteczny produkt spożywczy.

Cenną właściwością tych ptaków jest to, że one często niosą się, mają spożywcze i smakowe jakości jaj i mięsa oraz mają wysoką odporność na choroby infekcyjne. One nie rażą się salmonellą. Ich krew nie zawiera bodziec grupy lejkowatych. Używać ich mogą i ludzie letnie, przecież żółtka jajek przepiórczych zawierają substancje, które polepszają wymianę cholesterolu w organizmie człowieka i przeszkadzają rozwojowi aterosklerozy. Takie jajka mieszczą zrównoważony mineralno-witaminowy skład, dzięki czemu przy systematycznym ich użytku w człowieka tworzy się immunitet antyinfekcyjny. Również obserwujemy efekt antyalergiczny.

Mięso przepiórki mieści duża ilość białek lekkostrawnych, witamin, aminokwasów oraz mineralnych substancji, dlatego pożyteczność przepiórki dla człowieka jest, przede wszystkim, w jego składzie. W porównaniu z domowymi ptakami, przepiórka jest uznana bardziej pożyteczną, ona nawet stosuje się żywienie leczniczego i dietetycznego. Bardzo pożyteczną przepiółka jest dla ludzi którzy mają choroby wątroby, płuc, cynaderek, układów pokarmowego i sercowo-naczyniowego, oraz układ mięśniowo-szkieletowy. Oprócz tego, fachowcy dietologii odnoszą mięso przepiółki do najcenniejszych produktów żywienia.

Oczyszczone mięso przepiółki zawiera prawie 22% białków, co sprzyja zestawowi masy mięśniowej i czyni jego jednym z ważnych produktów żywienia sportowców. Również takie mięso jest niskokaloryczne, ponieważ 100 gram mieści 134 kcal. Pożyteczność mięsa przepiórki polega i w zawieraniu dużej ilości witamin, szczególnie: A, H, K i wielu witamin grupy B; mieści mineralne komponenty: kalcjum, miedź, żelazo i magnez.

Jajka i mięso przepiórki są lekkostrawne, nie przeładowują trzustkę, dla tego te produkty trzeba włączać do specjalnej diety ludzi, które mają cukrycę. Mięso przepiórki bardzo pożyteczne dla ludzi które mieli skomplikowane choroby i operacje. Bardziej korzystną jest przepiółka przygotowana na parę, ponieważ wtedy ten produkt zachowuje największą ilość witamin.

Lecz trzeba pamiętać, że mięso i jajka przepiórcze są słabe źródła energii, dla tego przy znaczących wysiłkach fizycznych ono nie wypełni deficyt składników odżywczych.

Jeżeli chcecie zamówić jajka lub mięso przepiórki, zwracajcie się do kompanii "AGROKOMPLEKS FENIKS sp. z o.o.". To naprawdę naturalne i jakościowe produkty.