Vistula Group. Historia marki Wólczanka to czasy sięgające roku 1948. Vistula Grup to dziś właściciel kilku firm. Jedną z wiodących jest marka Wólczanka i Vistula, które dostarczają na rynek odzież dla mężczyzn. Jest to jedna z największych tego typu firm w Polsce. Obecnie produkcja odzieży w Polsce ulega ograniczaniu z powodu niższych kosztów produkcji na rynkach wschodnich. Mimo to na potrzeby sprzedaży i klientów z Europy firma nadal posiada własne moce. Aktualnie firma rozwija sieć sprzedaży, która w chwili obecnej wynosi 271 sklepów. W tym ponad 150 to sklepy wymienionych marek. Według założeń Vistula przeznaczy około 6 mln zł w 2013 roku na budowę nowych salonów sprzedaży. Planowany zysk netto grupy to 18 mln zł. Przychody grupy przekraczają 270 mln zł.

Firma Ferax. To producent rajstop i bielizny głównie dla kobiet i dzieci marki Gatta. Działalność tej firmy sięga roku 1993. Od tamtych czasów najmocniejszą częścią strategii stała się technologia. Dzięki nowoczesnym maszynom firma dziś jest liderem rynkowym. Do sukcesów po stronie wytwarzania doszło znakomite prowadzenie działań rynkowych. Z marką Gatta jest kojarzona wokalistka promująca markę - Justyna Steczkowska. W Polsce sieć salonów sprzedaży liczy juz ponad 100. Oprócz Polski rynkami docelowymi są Ukraina, Rosja, Chorwacja, Mongolia, Australia i kraje Unii Europejskiej. Firma w 2011 roku miała przychody powyżej 270 mln zł i zysk na poziomie około 15 mln.

Firma Corin.  Jest liderem w produkcji ekskluzywnej bielizny damskiej. Corin produkuje biustonosze, figi, body, gorsety oraz kostiumy kąpielowe. Firma jest już znacząco rozpoznawalna wśród docelowych klientów. Marketing firmy koncentruje się na udziale w Targach w Paryżu, Nowym Jorku, Moskwie. Corin tworzy niepowtarzalny produkt. Dzięki temu kolekcje firmy Corin podbiły serca kobiet w wielu krajach Europy, Azji - Rosji, Ameryki, a nawet Afryki. Ambasadorem bielizny jest Omenaa Mensha znana prezenterka telewizyjna. Oprócz firmy Corin w branży znaczący udział mają takie polskie firmy jak Konrad, Gracya, Axami.

Firma Axami. Firma oferuje bieliznę damską. Wsparcie ze środków UE pozwoliło unowocześnić firmę tak by mogła konkurować na światowych rynkach. Stałe pokazy na największych targach mody pozwoliły na poszerzenie kręgu zainteresowanych nabyciem produktów firmy. Dziś firma może pochwalić się eksportem do takich krajów jak: Ukraina, Australia, Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Japonia, Kanada, Luksemburg, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rosja, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, USA, Wielka Brytania, Włochy, i inne. Polska firma ma szanse na umocnienie swojej pozycji w najbliższym czasie dzięki współpracy w ramach klastera wspierającego firmy z branży. http://euro-dane.com.pl/polska---kierunki-eksportu