Buty firmy CCC - historia powstania firmy sięga roku 1996. Wtedy właśnie Pan Dariusz Miłek powołał do istnienia - Firmę Handlową "Miłek" handlującą obuwiem. Szybko dostrzeżono potencjał rozwojowy na polskim rynku. Sposobem na zdobycie dużych udziałów miał się stać slogan CCC, czyli Cena Czyni Cuda. O tej nazwie w 1999 roku zarejestrowano spółkę z o.o. mającą propagować powstawanie salonów sprzedaży w całym kraju pod szyldem marki CCC. Był to najtańszy sposób rozwoju bowiem franczyza oznaczała udział kapitału zewnętrznego w budowie sklepu. Szybko na terenie Polski powstało 100 placówek. Był to strzał w dziesiątkę. W roku 2004 Spółka CCC debiutowała na GPW. Od tego momentu spółka inwestuje w znaczący rozwój marek, zbudowała centrum logistyczne w Polkowicach i od 2011 roku rozbudowuje sieć sklepów poza granicami Polski.
Dziś sprzedaje produkty w Polsce (377 sklepów) Rosji (6), Chorwacji (1), Niemczech, Austrii(1), Czechach(65), Słowacji(25), Słowenii(2), Węgrzech (30sklepów), Łotwie(5), w Rumunii (13), Kazachstanie (2), Ukrainie (2) oraz Turcji (1 sklep). Plan inwestycji spółki w roku 2013 zakłada otwarcie 70 salonów za granicą. Wartość inwestycji to około 25mln zł. Przychody spółki w roku 2013 to po trzech kwartałach około 880 mln zł i zysk ponad 60 mln netto. CCC jest największym producentem obuwia w Polsce.

Firma rodzinna Ryłko. To jeden z czołowych producentów obuwia w Polsce z historią założenia w 1956 roku. Firma jako wyróżnik stawia sobie zadanie tworzenia obuwia na każdym etapie właśnie w Polsce. Jej produkty są reklamowane pod szyldem: "moda na polskie". W Polsce firma posiada ponad 80 salonów sprzedaży.

Producent obuwia dla dzieci Gucio. To jeden z rodzimych producentów, który dzięki opatentowaniu pomysłu na usztywnienie piętki w butach dla małych dzieci zyskał światowe uznanie. Buty tego producenta noszą dzieci takich gwiazd jak Angelina Jolie& Brad Pitt.

  Producent obuwia Gino Rossi. Historia powstania spółki jest związana z Polską i Włochami. W 1992 roku w Słupsku została założona spółka Gino Rossi S.A. Firma wybudowała fabrykę, a część udziałów posiadał inwestor z Włoch. Firma zatrudnia około 800 osób i posiada ponad 80 salonów sprzedaży w Polsce.

Producent obuwia Bartek. Firma została zawiązana na początku lat 90 -tych. Przed rokiem 1991 Państwo Bartniccy pracowali w branży obuwniczej. Po roku 1990 wiele firm w tym firma Syrena miała ogromne kłopoty z bytem rynkowym. Państwo Bartniccy postanowili wykorzystać doświadczenie we własnym biznesie. Tak zaczął się rozwój firmy Bartek. Zakupiono pierwsze maszyny i zaczęła się walka o klienta. Najpierw adresowano produkty do kobiet, potem dostrzeżono niszę rynkową na rynku obuwia dla dzieci i przekierowano specjalizację firmy. Rozbudowano park maszynowy i zatrudniono nowych specjalistów. Dziś firma zatrudnia około 800 osób i produkuje rocznie 800 tyś par obuwia. Około 40% całej produkcji firma sprzedaje na rynkach zagranicznych. Firma posiada 52 sklepy firmowe oraz 200 sklepów w kooperacji na terenie Polski. Sieć placówek współpracujących za granicą z firma Bartek to ponad 250 sklepów.

http://euro-dane.com.pl/polska---kierunki-eksportu