Jeśli interesujecie się Państwo jakoścową haftowaną ręcznie odzież, powinniście pamiętać, że do prawdziwej odzieży haftowanej wykorzystują się tylko naturalną tkaninę. Tak było zawsze, ponieważ wzorce tradycyjnych wyszywanek są przedstawione na konopnym i lnianym płótnie. Dziś różnorodność tkanin pozwala uszyć wyszywankę z tego materiału, który najbardziej przypadł wam do serdca.


Wartość bluzki ręcznie haftowanej polega nie tylko w harmonijnym pojednaniu wyhaftowanych ornamentów, ale i w jakości tkaniny, z której uszyещ koszulę.

Mistrzyniam i potencjalnym nabywcom nie przeszkodzi znać, że najczęściej dla haftowania ręcznego wykorzystują takie rodzaje tkanin, jak tkane ręcznie płótno, len, tkankę «Aksamit» (len + poliester), popelina. Wszystkie te rodzaje tkanin są naturalne i jakościowe. Wyrabiają ich w Ukrainie i Biłorusi.

Charakterystyka tkanek do haftowania bluzek

Tkane ręcznie płótno. Ubrania ręcznie haftowanie z tej tkanki podejdą jak dla mężczyzn, tak i dla kobiet. Dla męskich ubrać najczęściej wykorzystują tkane ręcznie płótno, które jest zrobione z 100% bawełnianej nici №30. Właśnie na takiej tkaninie może  być stworzony idealny haft dowolnego rodzaju. Oprócz tego, tkane ręcznie płótno jest przyjemne do ciała, higieniczne, miękkie, trudno go pomnąć, także ono pięknie się nosi i dobrze przenosi pranie. Tkane ręcznie płótno ma zdolność zbiegać się podczas pierwszego prania, więc wszystkie koszule, które wyrabiają z takiej tkaniny trzeba uprać jeszcze do tego, jak ich zaczną mierzyć potencjalni nabywcy.

Dla żeńskich ubrań haftowanych nierzadko wykkorzystują także tkane ręcznie płótno lub z dodaniem poliestru (85% bawełny i 15% poliestru). W porównaniu z zwyczajnym tkanym ręcznie płótnem płótno z dodaniem poliestru cieńsze i delikatniejsze. Kupić tkane ręcznie płótno do ręcznego haftowania bluzek można w Ukrainie.

Len. Haftowane ręcznie ubrania, uszyte z 100% lnianej nici, sę delikatne, higieniczne, przyjemne do ciała i przy tym jest jeszcze są mocne, nie rozciągają się i świetnie trzyma formę. Tkaniny lniane bywają szare (niewybielone), białe (wybielone) i czarne (farbowane). Tkanina lniana jest bardzo pożyteczna dla zdrowia człowieka, ona dobrze wchłania wilgoć i stwarza odczucie ochłody, ponieważ chroni od promieni ultrafioletowych na 20-40%. Odzież z tej tkaniny świetnie podchodzi do noszenia latem. Jest tylko jeden minus tkaniny z lnu — ona szybko mnie się podczas noszenia. Produkcją lnianych tkanin zajmują się w Biłorusi.

«Aksamit» (len + poliester). Ta tkanina zdobyła popularność w ostatnim czasie. Do jej składu wchodzi 50-70% lnu i sztuczna nić z poliestru. Ten rodzaj tkaniny jest korzystny tym, co trudnie go pomnąć, on praktycznie nie zbiega się przy praniu i jest bardzo trwały w użyciu. «Aksamit» może być białego, szarego i beżowego koloru i wyrabia się w Ukrainie.

Popelina (koszulowa tkanina). Ta tkanina na 50% składa się z bawełny i na 50% z poliestru. Ona jest dosyć cienka, mocna i ma śnieżnobiały kolor. Jej minusy — może trochę się mnuć i ustępuje delikatnością i miękkością lnu i «Aksamitu».

Jeśli jakościowa bluzka ręcznie haftowana — to wasze dawne marzenie, nie będziecie żałować, nabywszy ją w internet-sklepie «Jaryna». Mamy szeroki asortyment ubrań ręcznie haftowanych, zrobionych z naturalnych tkanin — tkanego ręcznie płótna, lnu, «Aksamitu» i tkaniny koszulowej. Zamówić takie ubrania może Państwo na naszej stronie internetowej, zostawiwszy tam swoje zapotrzebowanie. Przekonajcie się, że ubrania haftowane— to nie tylko pięknie, ale i wygodnie!