Stroje karnawałowe już tak mocno weszły w nasze życie, że my i nie myślimy o tym, skąd pojawiła się ta tradycja. Teraz praktycznie żaden Nowy rok, Halloween, impreza tematyczna lub szkolne przedstawienie, nie może obejść się bez specjalnych kostiumów. To i obraz pięknej wróżki, nieustraszonego supermana, surowego pirata, czarownicy i wiele innych rozpoznawalnych postaci z dziecięcych kreskówek i filmów.

Skąd wzięła się tradycja kostiumów karnawałowych?

W Polsce karnawał pojawił się za czasów szlachty sarmackiej, a staropolskie obchody określane były jako zapusty. Karnawał czyli staropolskie zapusty trwały od Trzech Króli do Wielkiego Postu. W Polsce bawili się wtedy bardzo hucznie. Szczególnie popularne były kuligi oraz maskarady lub maszkary czyli zabawy polegające na zakładaniu masek.
Prawdziwe, kolorowe stroje karnawałowe przyszli do nas z Włoch, gdzie z 1296 roku zabawa i bujnie obchodzili ostatni dzień przed Wielkim postem. Do dziś, te jaskrawe tradycje zachowały się w Brazylii, Belgii, Nicea. Wszystkie one niosą swoją semantyczną pełność, swoje tradycje, ale każdy z tych karnawałów dają świąteczny nastrój wesołości i poczucie wolności. Do takiego show i do zrobienia strojów przygotowują się przez cały rok i bardzo poważnie do tego się odnoszą. Jak rezultat mamy przyjemność obserwować nie tylko piękne stroje, a prawdziwe dzieła sztuki.
Dziś to czas, kiedy w rożnych klubach i restauracjach organizowane są liczne tematyczne imprezy oraz bale, na których musisz mieć specjalny strój karnawałowy. Nie tylko dzieci, ale i dorośli przebierają się w różne postacie z bajek lub kreskówek. Atmosfera święta przenosi ludzi w świat niesamowitej opowieści.
Przemiana w swoją ulubioną postać jest niezwykle ważne dla małych dzieci. To się często zdarza na szkolnym przedstawieniu czy na innych dziecięcych zabawach. Jeśli superbohater, którego uwielbia dziecko, jest pozytywny, to on naucze go, że zawsze warto pomagać, być dobrym i wyjątkowym człowiekiem. To zrobi swiat lepszym i nie takim złym.
 
 W naszym sklepie internetowym można znaleźć kostiumy karnawałowe, na każdy gust i na każdy wiek. Są tak jasne i kolorowe, co w nich świąteczny nastrój gwarantowany!