Jak często zwracasz uwagę na to, jakie mydło kupujesz? Większość ludzi po prostu kupuje produkt w taniej cenie i nie zwraca uwagi na jego skład wcale. Znaczna większość mydła jest wykonana z dodatkiem substancji chemicznej, które podrażniają skórę. Użycie takiego mydła sprawia do tego, że skóra staje się sucha i szybko starzeje się.

Jakie są składniki chemiczne w mydłie jest najbardziej drażniące dla skóry?

Parabeny są powszechnie stosowane w mydłach i szamponach. Mają właściwości hormonalne. Ciągłe stosowanie mydła, w którym są parabeny może w najbliższym czasie wywołać rozwój komórek nowotworowych. To właśnie te substancje znalazły się w guzach piersi. Nie spodziewałeś się takiej informacji? I nie jest to jedyny składnik zwykłego mydła, które może się skrzywdzić.

Często triclosan jest używany w kielichu antybakteryjnym, ale teraz ta substancja jest w zwykłych i płynnych milach. Triklosan – bardzo toksyczną substancją, która działa również na układ hormonalny. Stosowanie mydła z zawartością tej substancji prowadzi do chorób przewlekłych, uszkadzających nerki i śledzionę.

Siarczan laurylu jest jednym z najbardziej niebezpiecznych substancji chemicznych w produktach do pielęgnacji skóry, jest jednym z głównych składników praktycznie wszystkich detergentów. Można go znaleźć nie tylko w uroczym, ale także w szampony, żelach dla duszy, a nawet w pastach do zębów. Substancja jest sklasyfikowana jako substancja powierzchniowo czynna. Może powodować podrażnienie skóry i inne działania niepożądane.

Jakie jest rozwiązanie problemu?

"Nie używaj mydła?" - pytasz. Nie! Wyjście to: kupić mydło naturalne. W przeciwieństwie do tego, że zwykły mydła mogą powodowac wysuszenie i podrażnienie skóry, mydła marki „Ambra" nie zawiera substancji chemicznych, nie powoduje alergii i jest bezpieczny nawet dla delikatnej skóry dziecka.

Do produkcji takich produktów stosuje się wodę destylowaną, oliwę, olej iniany, kwas mlekowy, sok z aloesu, olejki eteryczne i inne naturalne składniki. Nawilżają i łagodzą skórę.

Nasz sklep internetowy oferuje ponad dwadzieścia rodzajów naturalnego mydła na różne potrzeby i rodzaje skóry. Wykonujemy wszystkie asortyment produktów indywidualnie i wyłącznie ręcznie, co pozwala nam pewnie zapewnić naszym klientom najwyższą jakość.

Najczęściej stosujemy importowane składniki organiczne z krajów bezpośrednich producentów olejów kosmetycznych i nierafinowanych olejów z własnego tłoczenia. Pozwala nam to uzyskać ostateczny produkt.

W naszym sklepie szeroki wybór mydeł: mydła-сream „Warzywa świeże," mydło do mycia „Dead Sea," naturalne mydło „Castilla" i wiele innych naturalnych mydeł. Wszystkie produkty nie zawierają barwników i smaków.

Szczególnie delikatnie mydło. Składa się z oliwy, oleju inianego, a także soku z aloesu, co przyczynia się do intensywnego nawilżania i odżywiania skóry. Kwas mlekowy nawilża skórę, normalizuje proces odnowienia komórek. Provitamin B5 głęboko nawilża skórę, działa przeciwzapalnie i leczy. Poczujesz różnicę po kilkukrotnym użyciu.

Produkujemy naturalne mydło ręcznie robione, dbające o twoją skórę i zachowujące młodość przez długi czas!