Kostiumowy bal czy szkolne przedstawienie pozwalają dzieciom zanurzyć się w świat bajkę. Atmosfera święta dla każdego dziecka ma bardzo ważne znaczenie, a kostium karnawałowy daruje dobry nastrój i wierze w cuda. Wspólny wybór stroju razem z dzieckiem, przyniesie wiele radości nie tylko dzieciaku, ale i rodzicom. Dobra zabawa razem oglądać kostiumy, przymierzyć, słuchać wielkie plany groźnego pirata lub młodej księżniczki.

 Na co należy przede wszystkim zwrócić uwagę przy wyborze stroju karnawałowego?

 Fason i krój. Stroje różnią się fasonem i krojem w zależności od wieku dziecka, na przykład, kostiumy karnawałowe dla małych dzieci najczęściej zszyte w formie wygodnych kombinezonów. Takij garnitur łatwo założyć, dziecku w nim wygodnie, dobrze siedzą na sylwetce. Dorosłym aktorom podejdą odpowiednie stroje z kilku elementów odzieży, w tym wieku dzieci już doceniają urok i zgodność z obrazem ulubionego bohatera.
 Akcesorija. Szczególną uwagę poświęca akcesorii. Jaka wróżka może być bez czarodziejskiej różdżki, i jak rycerz obejdzie się bez miecza? One harmonijnie uzupełniają obraz i staną się ważnym akcentem, bez którego nie można sobie wyobrazić bajkowego bohatera. Spektakularne peruki i kapelusze, modne rękawiczki i luksusowe boa będzie godnym ozdobą dla każdej małej fashionistki. Czapki, szable, pistolety obowiązkowe atrybuty małego pirata. 

  Opinie dziecka. Wybierając garnitur, koniecznie zapytaj opinie dziecka, bo dziecko już ma swoje własne wyobrażenie obrazu i ważne jest, aby strój organicznie go uzupełniał. Tylko w tym przypadku święto przyniesie radość, a utalentowane występ zostanie zapamiętany na długo.
 Komfort i funkcjonalność. Oprócz zewnętrznej atrakcyjności, garnitur powinien być wygodnym i funkcjonalnym. Jego krój nie powinien przeszkadzać ruchom dziecka, bo na święta na pewno będą hałaśliwe konkursy i aktywne gry. Przymierzając strój, upewnij się, że wszystkie elementy stroju są na miejscu, a dziecku w nim wygodnie.
  Materiał. Na materiał, z którego wykonany kostium karnawałowy - jeszcze jeden czynnik, na który warto zwrócić uwagę. Na dziecięcych szkolnych przedstawieniach dość często zdarza się gorąco, a do tego święta zakłada aktywne gry i dużo ruchu, więc strój powinien być lekki i nie przegrzewać dziecka. Jeśli w garniturze planowane futro, lepiej dać pierwszeństwo kamizelce lub wybrać ubrania, które mają futrzany wykończenie, a nie wykonanych z futra w pełni.
Mamy nadzieję, że razem z dzieckiem Ci uda się wybrać najlepszy kostium na bal maskowy, a pomoże Ci w tym Sklep internetowy kostiumów karnawałowych.