Właśnie WEB design - to jest to, na co goście w pierwszej kolejności zwracają uwagę, trafiając na stronę. Od tego, jakim nowoczesnym, wygodnym i przemyślanym on będzie, zależy to, ile czasu człowiek spędzi na stronie i czy dokona odpowiednie działania.

Świat projektowania stron internetowych, tak jak świat mody, co roku ma nowe trendy. Powstają nowe koncepcje graficzne, które są przyjmowane z wielkim entuzjazmem przez wszystkich, a następnie eksploatowane na wszelkie możliwe sposoby, aż do momentu kiedy, nie pojawi się coś nowego, co sprawi, że wszystko, co było wcześniej, przestanie być modne.

Przedstawiamy trendy w projektowaniu stron www obowiązujące w 2016 roku.

  1. Minimalizm - ten trend utrzymuje się już od kilku lat i ma się w sumie całkiem dobrze. Wyważona treść, projektowanie grafiki wokół niej (a nie odwrotnie), żywe kolory i pastele.

2. Kontrast - na przykład odrobiną jasnego różu lub turkus na czarnym tle. Zazwyczaj jasny kolor powtarza się w wielu elementach.

3. Duże obrazy tła - nie nowość, a raczej tendencja 2014 roku, jednak trend jest nadal aktualna. Ale przy tym ważna jest niepowtarzalność rysunku. Najlepiej, jeśli zdjęcie będzie stworzony specjalnie dla zasobu.

4. Flat desing czyli inaczej „projektowanie płaskie" to styl projektowania grafiki na stronach WWW który zakłada brak cieni, gradientów, ograniczenie liczby kolorów czy stosowanie tylko prostych kształtów. Ma to sprawić by strony internetowe były czytelne i przejrzyste, szczególnie pod kątem wyświetlania ich na urządzeniach mobilnych.

  5. Nacisk na typografii - zwracając wystarczającej uwagi czcionek, można stworzyć wspaniały niezapomniany WEB design. Wysokiej jakości typografia jest bardzo ważna, aby przyciągnąć uwagę zwiedzających.

  6. Ilustracje rysowane ręcznie - pozwala tworzyć naprawdę wyjątkowe serwisy. Jeśli robić ilustracje i ikony pod każdego klienta, to pozwala to uniknąć szablonów.

  7. Responsive Web Design - no to już właściwie powinien być standard a nie nowy trend. I choć może takich stron nie ma jeszcze zbyt wiele, to te nowe, ktokolwiek by ich nie robił, są już raczej responsywne. Większość szablonów dostępnych w sieci zresztą też. Przy mnogości urządzeń, które pozwalają dziś korzystać z Internetu, strona która nie będzie w stanie się na nich wszystkich wyświetlić poprawnie będzie mało atrakcyjna.

Gdzie zamówić WEB design?

W naszej pracowni internetowej można skorzystać z usług projektantów z dużym doświadczeniem. Są one stale badają nowe trendy, a jednocześnie ćwiczą indywidualne podejście do każdego klienta. Możesz być pewien, że wszystkie twoje pomysły będą brane pod uwagę, a projekt będzie wyjątkowy, adaptacyjny, funkcjonalny i skuteczny. Naszym specjalistom można powierzyć stworzenie strony internetowej o dowolnej złożoności - od strony wizytówki i bloga do portalu internetowego.
Zapoznać się z cenami można w cenniku, a do zadawania pytań - telefonicznie.